moduł szpitala
Moduł szpitala

Od dwóch tygodni przy naszej lecznicy powstaje szpital modułowy dla pacjentów zarażonych Sars-Cov-2. W nocy z niedzieli na poniedziałek przywieziono pierwsze osiem elementów spośród 40, które do połowy stycznia składać się będą na pełnowartościowy obiekt szpitalny.

Moduły osadzone są na stalowych palach wykonywanych przez polską i francuską firmę według kanadyjskiej technologii. Same fundamenty mają sześćdziesięcioletnią gwarancję, a moduły wykonywane przez firmę Climatic od wielu lat instalowane są na terenie całej Polski (najstarsze instalacje warszawskiego producenta liczą sobie prawie 30 lat). Dzięki powstającemu obiektowi, oddział zakaźny zostanie przeniesiony z obecnej lokalizacji, uwalniając przestrzeń dla oddziałów, które wcześniej funkcjonowały w tzw. małym budynku.

Po opanowaniu pandemii nowy pawilon szpitalny zostanie wykorzystany na potrzeby działalności podstawowej lecznicy i będzie służył naszym pacjentom przez wiele kolejnych lat.

Moduły nie są kontenerami, jak się powszechnie mówi. To obiekty budowlane o konstrukcji nośnej wykonanej ze stali z zewnątrz pokryte warstwą izolującą oraz okładziną elewacyjną, a wewnątrz płytami g-k. Przywożone elementy posiadają większość instalacji w tym wentylacyjne, gazów medycznych czy wodną.

Dokładność osadzenia podpór jest imponująca bo odchylenie nie przekracza 2 mm, co weryfikowane jest poziomowaniem laserowym. Moduły zatem pasują do siebie idealnie. Do końca roku planowane jest zakończenie dostaw, a do końca stycznia trwać będzie wykańczanie pomieszczeń rozumiane jako połączenie wszystkich instalacji ułożenie posadzki i zamknięcie przestrzeni instalacyjnej, która mieści się w suficie.

Powstaje więc nowoczesny obiekt wykonywany w technologii alternatywnej, jak wiele obecnie, zarówno w budownictwie przemysłowym oraz indywidualnym.

Poniżej zdjęcia z realizacji inwestycji.

Szpital modułowy
Szpital modułowy
Szpital modułowy
Szpital modułowy
Szpital modułowy
Szpital modułowy
Szpital modułowy
Szpital modułowy
Szpital modułowy
Szpital modułowy
Szpital modułowy
Szpital modułowy