- Uśmiechów na waszych buziach nie tylko w Dzień Dziecka, ale w każdej chwili waszego życia. I jak już staniecie się dorosłymi, abyście nie zapomnieli o waszych dziecięcych radościach i marzeniach - takie życzenia otrzymali nasi mali pacjenci. Ale nie tylko.
Z okazji Dnia Dziecka obfite prezenty podarował im Zarząd Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Pan Prezes Przemysław Bożek, Pan Piotr Wojtyczka wiceprezes oraz Pan Adam Babuśka Starosta Legnicki w towarzystwie Pani Dyrektor Anny Płotnickiej - Mieloch wręczali podarunki ucieszonym dzieciom. Te upominki: pluszaki, bajki, gry, książki edukacyjne, układanki i wiele innych, to nie tylko sympatyczny gest w tym wyjątkowym dniu. To również poprawa samopoczucia dzieci, które chorują. Cytując słowa dr. Rafała Pilcha - doświadczonego chirurga dziecięcego - czasem dzięki małemu pluszakowi rany szybciej się goją.
Szacowni goście odwiedzili oddział chirurgiczny dla dzieci powitani przez jego szefa dr Rafała Pilcha, Panią dr Teresę Dorocinkowską-Pilch, Panią dr Elżbietę Kamińską oraz oddziałową Panią Franciszkę Czepiel-Kloc. Gościli również na oddziale pediatrycznym w towarzystwie oddziałowej Pani Ewy Nogaj.