Zapraszamy do Szkoły Rodzenia przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy.

Zapisy prowadzone są pod numerem telefonu: 516 076 737 lub po przesłaniu zgłoszenia w formie e-mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W mailu prosimy podać co najmniej:

  • imię,
  • numer telefonu do kontaktu,
  • tydzień ciąży.

Zajęcia odbywają się w formie kursów krótkich i długich w budynku Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy. Mają charakter bezpośredni - wykładów i prezentacji z dyskusją uczestników. Zajęcia są bezpłatne. 

Kursy krótkie odbywają się w poniedziałki i środy w godzinach 17.00 - 19.00Zajęcia prowadzone są w grupie liczącej do 20 osób. Program obejmuje osiem spotkań, podczas których ciężarnym i osobom towarzyszącym przekazywane są m.in. wszelkie podstawowe informacje na temat: dokumentów potrzebnych do przyjęcia do szpitala, rzeczy niezbędnych dla mam i narodzonego dziecka, a także informacje związane z samym przebiegiem porodu - możliwości obecności osoby towarzyszącej przy porodzie, faz porodu, kangurowania, a także pierwszej wyprawki, karmienia, opieki nad noworodkiem i pielęgnacji. Uczestnikom kursu przekazywane są także dane na temat przepisów prawnych po porodzie związanych z dzieckiem i rodzicami (rejestracja w USC, urlop macierzyński, przepisy dotyczące kobiet w okresie ciąży, opieka nad dzieckiem do 14 roku życia), a także wiele innych informacji. 

Kursy dłuższe odbywają się we wtorki i czwartki w godz. 17.00-19.00. Trwają ok. 2,5 miesiąca - program obejmuje 20 spotkań. Jednorazowo bierze w nich udział ok. 12-14 osób. Forma kursów dłuższych w odniesieniu do krótszych jest rozszerzona m.in. o praktyczne informacje dla kobiet w ciąży, spotkania z lekarzami (m.in. psycholog, pediatra,  anestezjolog), a także zajęcia rehabilitacyjne.  

 

 Szczegółowe informacje pod  telefonem: 516 076 737